Milena Paciorak

17 sierpnia 2017

Brak komentarzy

Home DEPILACJA

Jak uniknąć wrastających włosków po depilacji?

Jak uniknąć wrastających włosków po depilacji?

Depilacja laserowa to metoda, która doskonale radzi sobie z niechcianym owłosieniem. To również najlepszy sposób na to, by pożegnać wrastające włoski po depilacji. Jednak nim poddamy się zabiegom, warto przygotować skórę na spotkanie z laserem.


Poniższe metody, to również zwyczaje, które warto wprowadzić
do swoich codziennych rytuałów pielęgnacyjnych.


sposoby na wrastajace wloski po depilacji

 

  • Rękawice i szczotki masujące

Najpopularniejsza i zarazem bardzo skuteczna metoda, to systematyczne używanie myjek do ciała o szorstkiej powierzchni. Świetnie radzą sobie z martwym naskórkiem, pobudzają odnowę skóry i sprawiają, że włoski swobodnie się przez nią przebijają.

Nowością na rynku są także elektryczne (i wodoodporne!) szczotki do mycia i masowania ciała. Działają podobnie jak klasyczne myjki, ale dzięki różnej miękkości włosia możemy dopasować nakładki do masowanych miejsc. Mocniejsze szczotki przydadzą się na nogi, delikatniejsze włoski nakładek na pachwiny czy pachy. To świetna opcja, jeśli chodzi o codzienną pielęgnację pod prysznicem czy w wannie. I relaks!

jak radzic sobie z wrastajacymi wloskami do depilacji

 

  • Specjalistyczne kremy

Na rynku dostępnych jest wiele kremów, które koją podrażnioną skórę, łagodzą zaczerwienienia i dzięki zawartym w swoich formułach kwasom, np. glikolowym, które daje na skórze efekt powierzchniowego peelingu. Dzięki temu włoski nie wrastają, lub dzieje się to sporadycznie.

Kremów tych używamy podobnie jak balsamów nawilżających – aplikując na oczyszczoną skórę, najlepiej rano i wieczorem. Tego typu specyfiki najlepiej sprawdzają się na skórze delikatnej, z niewielkimi zmianami.

wrastajace wloski po depilacji

 

  • Peelingi i dobre nawilżenie skóry

Szczotki czy rękawice do ciała, to świetne metody dla usuwania martwego naskórka z nóg czy ud, ale tak wrażliwe miejsca jak pachwiny, pachy, a nawet twarz, potrzebują specjalnego traktowania. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się peelingi, np. na bazie olejków, które jednocześnie nawilżą skórę. Same peelingi są delikatniejsze, mniej inwazyjne niż myjki, a równie dobrze radzą sobie ze złuszczaniem skóry i działają na wrastające włoski po depilacji laserowej.

Peelingi stosujemy podczas kąpieli, delikatnie masując skórę. Jeśli działamy profilaktycznie, wówczas wystarczy peeling maksymalnie dwa razy w tygodniu. Natomiast przy istniejącym zapalaniu włosków i wrastaniu ich w skórę, możemy powtarzać zabieg co drugi dzień. Po zastosowaniu peelingu konieczne jest dobre nawilżenie skóry.

Najnowsze wpisy

Joanna Grabińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku kosmetologia. Szeroko pojętą kosmetyką interesuje się od 6 lat - tyle samo pracuje w zawodzie. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych, a w szczególności depilacji laserowej.

Milena Paciorak

Od prawie sześciu lat współprowadzi bloga lifestylowgo blessthemess.pl, na którym dzieli się nowościami ze świata urody i pielęgnacji. Jest jedną z redaktorek Allegro.pl, gdzie pisze o modzie, urodzie i trendach.