Top

Endermologia – jak często i ile zabiegów trzeba wykonać, by zobaczyć efekty?

endermologia ile zabiegów

Endermologia to nieinwazyjny zabieg z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej lub estetycznej. Po kilku seriach pacjent może się cieszyć smukłym, wymodelowanym ciałem pozbawionym cellulitu. Specjalistyczny masaż usprawnia tempo usuwania toksyn i niweluje tkankę tłuszczową. Poniżej przedstawiamy, jak często należy wykonywać zabieg endermologii.

Endermologia – na czym polega zabieg

Wiele kobiet boryka się z cellulitem. Pomimo licznych ćwiczeń, zdrowego odżywiania, szczotkowania na sucho czy rolowania nierzadko dolegliwość nie znika, choć sylwetka nabiera innego, dużo smuklejszego wyglądu. Niestety pomarańczową skórkę trudno usunąć samodzielnie – tutaj z pomocą przychodzi specjalistyczny masaż.

Endermologia to masaż podciśnieniowy wykonywany specjalnym urządzeniem. Zabieg niweluje cellulit, zwany potocznie pomarańczową skórką. Podczas sesji aparat dogłębnie oddziałuje na skórę i tkankę łączną, stymulując je do pracy.

Jak wygląda zabieg endermologii?

Podczas zabiegu kosmetolog przesuwa głowicę po ciele, zasysając skórę pomiędzy rolkę, która w tym czasie wykonuje masaż. Dzięki temu efekty są tak spektakularne. Co więcej, endermologia pomaga nie tylko pozbyć się cellulitu – pozytywnie wpływa na niwelację obrzęków i napięcia mięśni. Zabieg na ciało wykonywany jest za pośrednictwem elastycznego stroju, który pacjent zakłada przed rozpoczęciem sesji. Akcesorium służy do sprawnego, efektywnego i bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu. Strój wykonano ze specjalnego materiału, który chroni naskórek przed ciągnięciem włosków, podszczypywaniem i mikrourazami związanymi z siłą podciśnienia.

Ponadto kostium do endermologii pozwala na zwiększone zachowanie intymności. Podczas zabiegu pacjent zakłada jedynie bieliznę jednorazową, a na to strój. Warto wspomnieć, że moc podciśnienia dobierana jest na podstawie subiektywnych doznań każdej osoby.

Endermologia – ile zabiegów należy wykonać, by zobaczyć efekty?

Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę, że endermologia daje widoczne efekty już po pierwszej wizycie. Masaż porównywalny jest do drenażu limfatycznego, który niweluje wszelkie obrzęki, zastoje oraz reguluje nadmiar wody w organizmie. Po zabiegach skóra staje się gładsza, a różnica w obwodzie ciała zauważalna.

Osoby chcące na stałe pozbyć się tkanki tłuszczowej i cellulitu powinny wykonywać zabiegi regularnie, ponieważ tylko wtedy przyniesie on trwałe rezultaty. Najczęściej stanowią one od 10 do 15 serii wykonywanych dwa- trzy razy w tygodniu. Po tym czasie widać znaczącą różnicę. Skóra jest gładsza, a ciało wymodelowane. Zabiegi warto połączyć z aktywnością fizyczną. Po każdej wizycie w gabinecie zaleca się aktywność fizyczną np. spacer, bieganie czy ćwiczenia jogi. W tracie masażu zostają pobudzone do pracy komórki tłuszczowe, a trening dodatkowo wzmacnia ten proces.

Endermologia dla każdego pacjenta dobierana jest indywidualnie. Zależy to od potrzeb i preferencji danej osoby. Zabieg może być wykonywany na całe ciało lub poszczególne jego partie. Co więcej, masaż endermologiczny wykorzystuje się w leczeniu kręgosłupa, przy silnych bólach mięśni lub problemach reumatycznych.

Endermologia i jej efekty

Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetolog przeprowadza wywiad z pacjentem. Po konsultacji ustalany jest harmonogram i zdefiniowany czas przeznaczony na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Wizyty powinny się odbywać co najmniej 2 razy w tygodniu. Osoby chcące regularnie korzystać z masaży po przejściu jednej serii (10-15 spotkań) powinny kontynuować zabiegi dla podtrzymania efektów zmniejszając częstotliwość np. do 1 raz w tygodniu bądź na 2 tygodnie)

Sprzęt do endermologii pobudza metabolizm komórek tłuszczowych, sprzyja produkcji włókien kolagenowych, dzięki czemu masaże polecane są w walce z cellulitem, wiotkością skóry i zmarszczkami. Ponadto zabiegi usprawniają usuwanie toksyn i nadmiaru płynów z organizmu. Do największych efektów endermologii należy:

  • odmłodzenie – masaże ujędrniają i poprawiają elastyczność skóry twarzy, szyi, dekoltu i ramion. Ponadto wygładzają zmarszczki i spłycają rozstępy;
  • zmniejszenie masy ciała – zabieg redukuje tkankę tłuszczową, głównie z obszaru ud, pośladków i brzucha;
  • oczyszczenie – następuje na skutek pobudzenia układu krążenia i limfatycznego, dzięki czemu przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn.

Co więcej, masaż endermologii łagodzi bóle mięśni i niweluje obrzęki. Nierzadko stosuje się go w rehabilitacji celem usprawnienia organizmu.

Jesteśmy dostępni w Social Media.