Najczęściej zadawane pytania

Czy włosy znikają raz na zawsze?

Laser diodowy pozwala uzyskać trwałą redukcję, która dotyczy około 90{c6cd6c8ec62532500ef295c970cbd4ff98a1738a54e7b86cb47c1a6a17487aee} włosów. Pozostałe włosy, które z reguły są delikatne i jaśniejsze, a tym samym trudniejsze do usunięcia, mogą odrastać w ciągu życia, natomiast ich ilość jest niewielka.

A jeśli po wykonanych zabiegach nie ma redukcji owłosienia?

Może to oznaczać, że w organizmie jest obecny czynnik stymulujący pojawianie się nowych mieszków włosowych. Ma to miejsce przede wszystkim w sytuacji zaburzeń hormonalnych.

Czy w związku z tym pacjenci z zaburzaniem hormonalnymi nie powinni wykonywać zabiegów depilacji laserowej?

Pacjenci z zaburzeniami hormonalnymi jak najbardziej mogą wykonywać zabiegi, które będą efektywne, ale muszą pamiętać o jednoczesnym uregulowaniu gospodarki hormonalnej przez leczenie u endokrynologa. Natomiast pacjenci Ci, muszą liczyć się z koniecznością wykonania czasem większej liczby zabiegów i ewentualnego powtórzenia ich w przyszłości.

Dlaczego skóra nie powinna być opalona?

Opalanie pobudza wytwarzanie barwnika skóry - melaniny. Laser działa na melaninę, natomiast pożądane jest, by była to melanina włosów. Im więcej melaniny w skórze tym większe ryzyko, że światło lasera zostanie pochłonięte przez barwnik skóry a nie włosa. Skutkiem tego mogą być oparzenia naskórka. Teoretycznie zabieg może być wykonany na skórze opalonej, natomiast energia użyta w jego trakcie będzie musiała zostać obniżona na tyle, aby nie wywołać oparzeń. Niższa energia wiąże się z małą efektywnością zabiegu.

Dlaczego nie można wyrywać włosów przed zabiegiem?

W trakcie wyrywania włosów usuwamy jego łodygę w której znajduje się melanina. Tym samym pozbywamy się czynnika na który laser ma zadziałać. Włosy można golić, przycinać bądź usuwać za pomocą kremów do depilacji. Jeśli włosy przed zabiegiem zostaną wyrwane, należy liczyć się z nieco mniejszą skutecznością oraz ewentualną koniecznością wykonania większej ilości zabiegów.

Dlaczego włosy bezpośrednio przed zabiegiem powinny być dokładnie zgolone?

Podczas zabiegu włosy widoczne ponad powierzchnię skóry ulegają spaleniu, co może skutkować oparzeniem naskórka.

Jak wygląda i ile trwa zabieg?

Zabieg polega na przyłożeniu głowicy lasera do skóry, miejsce przy miejscu depilowanej części ciała i oddaniu tzw. „strzału”. Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanej powierzchni oraz stopnia owłosienia pacjenta. Zabiegi na dużych powierzchniach ciała takich jak nogi bądź plecy są bardziej pracochłonne i mogą trwać nawet do 2 godzin, natomiast na twarzy bądź pachach mogą zając kilkanaście minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu możliwe jest odczuwanie delikatnego ukłucia lub pieczenie. Stopień odczuć jest uzależniony od progu indywidualnej wrażliwości na ból, a także od depilowanej części ciała oraz koloru i grubości włosów. Jednak w przypadku wysokiej wrażliwości na ból istniej możliwość zastosowania przed zabiegiem, maści znieczulającej Emla. Ponadto głowica lasera wyposażona jest w specjalną chłodzącą końcówkę , która również zmniejsza odczucia podczas zabiegu.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Po zabiegu można spodziewać się delikatnego zaczerwienienia skóry oraz tzw. obrzęku okołomieszkowego który jest pożądaną reakcją skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zaleca się stosowanie maści bądź kremów łagodzących podrażnienie skóry. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności.

Czy można wykonać makijaż?

Bezpośrednio po zabiegu, jeśli istnieje możliwość lepiej jest zrezygnować z wykonania makijażu aby nie podrażniać naskórka. Natomiast nie jest to bezwzględnym przeciwwskazaniem.

Co dzieje się z włosami po zabiegu?

W trakcie zabiegu uszkodzone włosy pozostają w skórze i stopniowo przesuwają się w kierunku jej powierzchni, sprawiając wrażenie iż wciąż rosną. Okres ich wypadania ze skóry zaczyna się po około 2 tygodniach, do tego czasu włosy można golić. W kolejnym etapie skóra staje się gładka i taka pozostaje do momentu, gdy pozostałe włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu, aby móc wykonać kolejny zabieg.

Czy po zabiegu mogą wystąpić komplikacje?

Depilacja jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, stosuje się ją od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Nie zanotowano żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych depilacji laserowej. Przed pierwszym zabiegiem niezbędne jest przeprowadzenie bezpłatnej konsultacji podczas której wykonujemy wywiad medyczny oraz przeprowadzamy próbę laserową. Zabieg wykonujemy najszybciej po 24h od konsultacji, jest to czas konieczny do oceny reakcji skóry na światło lasera.

REZERWUJ TERAZ

Termin zabieguIdealnie Gliwice

ul. Zygmunta Starego 10