Skuteczność

Depilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na pozbycie się zbędnego i kłopotliwego owłosienia. Mechanizm działania lasera diodowego polega na emitowaniu wiązki promieni, która jest pochłaniania przez barwnik mieszków włosowych  – melaninę. Wiązka ta niszczy barwnik co prowadzi do uszkodzenia mieszka włosowego, stopniowo powodując jego zanik i utratę włosa. Laser działa tylko powierzchownie, bez wpływu na sąsiednie tkanki oraz funkcje organizmu. Dodatkowo chłodząca końcówka lasera utrzymuje niską temperaturę skóry poddawanej zabiegowi.

Istotnym czynnikiem wpływającym na efektywność depilacji jest cykliczny wzrost włosów. Rozróżniamy 3 fazy wzrostu włosa: anagen, katagen i telogen. Podczas zabiegu zniszczeniu ulegają jedynie włosy, które znajdują się w fazie wzrostu tzw. anagenu.

CZYSTA SKÓRA

IDEALNA

GŁADKA

Idealnie Gliwice

ul. Zygmunta Starego 10

E-mail

biuro@idealnie.eu

Telefon:

+48 533 999 389

Pozostałe włosy są w fazie spoczynku, która zwykle trwa około kilku tygodni. W celu osiągnięcia satysfakcjonującego efektu należy zabieg powtórzyć co 8-12 tygodni, aby włosy ponownie znalazły się w odpowiedniej fazie wzrostu. Zwykle przeprowadza się od 4 do 6 zabiegów tym samym redukując owłosienie o około 95%.

Efekty depilacji zależne są również od koloru i grubości włosa. Najlepsze rezultaty osiągają osoby z ciemnym i grubym owłosieniem. Decyduje o tym zawartość barwnika we włosie – melaniny która jest pochłaniana przez światło lasera. Osoby z włosami o małej zawartości melaniny są mniej podatne na depilację.

Na odpowiednie efekty depilacji wpływa także systematyczność wykonywania zabiegów, która daje kontrolę nad przewidywaniem faz wzrostu włosa. Skracanie lub znaczne wydłużanie przerwy między zabiegami może spowodować zwiększenie liczby potrzebnych zabiegów.

REZERWUJ TERAZ

Termin zabieguCENNIK

Polecane zabiegi

PACHY

199 zł

BIKINI

199 zł

szpara pośladkowa gratis

GRATIS

UDA

249 zł