Milena Paciorak

15 lipca 2018

Brak komentarzy

Home DEPILACJA

Poradnik na lato: zabiegi, których musisz unikać

Poradnik na lato: zabiegi, których musisz unikać

Odpowiednia pielęgnacja skóry, to klucz do pięknej, zdrowej cery. Każdy z nas boryka się z jakimiś problemami; trądzik, zaczerwienienia, pękające naczynka, utrata jędrności. Każdego dnia staramy się robić wszystko, by naprawić szkody, jakie wyrządza naszej skórze czas, czynniki zewnętrzne, styl życia.

 


Jednak są takie miesiące w roku, podczas których musimy szczególnie uważać na kosmetyki i zabieg, jakie wybieramy dla naszej skóry. Bo zamiast wspaniałych efektów, możemy zafundować sobie prawdziwą katastrofę.


 

 

Przychodzimy do Was z poradnikiem, w którym prosto tłumaczymy, jakich zabiegów unikać podczas letnich miesięcy.

  • Zabiegi i kosmetyki na bazie retinolu

Kosmetyki z retinolem mogą działać na skórę podrażniająco, a nawet fotouczulać. Retional może zwiększać wrażliwość skóry na słońce. Jednak warto pamiętać, że takie działanie powodują produkty i zabiegi zawierające retinol o wysokim stężeniu (3-5%). Jeśli na co dzień używasz lekkiego, nawilżającego kremu z drogerii z retinolem, to najprawdopodobniej jego ilość jest niewielka. Sprawdź jego skład przed wakacjami.

  • Mocne zabiegi złuszczające na bazie kwasów owocowych.

Peelingi chemiczne kwasami, to najlepszy sposób na  młodą, zdrową skórę. Jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią terapię dla każdego rodzaju cery. Jednak okres letni to czas, kiedy lepiej unikać silnych peelingów chemicznych na bazie tzw. kwasów AHA. Mają one bardzo mocne działanie – złuszczają, mogą powodować podrażnienia, a przy dużym słońcu, finalnie prowadzić do oparzeń, pojawienia się blizn i przebarwień.

Przed zabiegiem z kwasami, konieczna jest dermokonsultacja i ocena stanu skóry przez specjalistę.

 

 

  • Głęboka mikrodermabrazja

To zabieg, który polega na złuszczaniu kolejnych warstw naskórka przy pomocy kontrolowanego przez kosmetologa strumienia mikrokryształów (stąd często towarzyszy mu nazwa – diamentowa). Jeśli zabieg jest bardzo głęboki, wówczas skóra narażona jest na podrażnienia, uczulenie, blizny i przebarwienia.

  • Zabiegi laserem frakcyjnym

Laser bardzo szybko i skutecznie radzi sobie z bliznami, rozstępami. Jednak po każdym zabiegu (a do pełnej terapii potrzebujemy serii) musimy dbać o ochroną przeciwsłoneczną, tak by wrażliwa i podrażniona skóra mogła bezpiecznie się regenerować.

  • Depilacja laserowa

Efekty lasera na opalonej skórze są bardzo niewielkie. Dodatkowo może dojść do przebarwień, pojawienia się blizn. Podobnie, jak przy poprzednich zabiegach, konieczna jest wysoka ochrona przeciwsłoneczna, jeśli jesteśmy w trakcie kuracji laserem. Ostatni zabieg przed ekspozycją na słońce powinniśmy wykonać minimalnie na cztery tygodnie przed planowanym urlopem.

 


Bezpieczny i dobry dla każdej cery jest zabieg mezoterapii bezigłowej, która teraz w najlepszej cenie sezonu!


 

 

Najnowsze wpisy

Joanna Grabińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku kosmetologia. Szeroko pojętą kosmetyką interesuje się od 6 lat - tyle samo pracuje w zawodzie. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych, a w szczególności depilacji laserowej.

Milena Paciorak

Od prawie sześciu lat współprowadzi bloga lifestylowgo blessthemess.pl, na którym dzieli się nowościami ze świata urody i pielęgnacji. Jest jedną z redaktorek Allegro.pl, gdzie pisze o modzie, urodzie i trendach.