Milena Paciorak

23 września 2018

Brak komentarzy

Home KOSMETOLOGIA

Idealna skóra, to nie kwestia tygodnia…

Idealna skóra, to nie kwestia tygodnia…

Choć to temat dość kontrowersyjny, to nie obawiamy się go poruszyć. Bo tylko poprzez szerzenie wiedzy, uświadamianie problemów z jakimi zmaga się nasza skóra, jesteśmy w stanie sprostować oczekiwaniom pacjentów.

 

Zabiegi endermologii, laser frakcyjny czy karboksyterapia, to metody walki z niedoskonałościami skóry.

 


Blizny, rozstępy, cellulit, mało jędrna skóra, tkanka tłuszczowa –  na każdy z tych problemów znajdziemy skuteczne rozwiązanie.


 

 

Jednak, by terapia miała sens i była w pełni skuteczna, potrzebujemy wsparcia. I nie, wcale nie mówimy  o luksusowych kosmetykach. Potrzebujemy wsparcia naszych pacjentów, bo tylko wspólne działanie możemy doprowadzić nas do wymarzanego celu – zdrowej, pięknej skóry.

  • Nawet najskuteczniejsza metoda i najnowocześniejsza maszyna nie zadziała, jeśli zmiany na skórze są obfite, a terapia, jaką planuje pacjent obejmuje kilka zabiegów. Niestety, nie da się pozbyć wieloletniego problemu w kilka tygodni. To za każdym razem kwestia indywidualna, i to kosmetolog lepiej zasugeruje ilość zabiegów i czas, jaki przewiduje, by uzyskać efekt, o jakim marzy pacjent.
  • Zdrowa dieta nie jest bez znaczenia. Decydując się na zabiegi choćby endermologii, nie możemy oczekiwać, że maszyna zrobi wszystko za nas. To zasługa wielu czynników, także i zbalansowanego, zdrowego odżywania.
  • Podobnie, jak ruch. Oczywiście, że byłoby świetnie, gdyby każdy z pacjentów mógł znaleźć czas i środki na osobistego trenera. Jednak wiemy, że to nie zawsze możliwe. Ale 20 minut ruchu dziennie – spacer z psem, rower, seria ćwiczeń z ulubionym jutuberem, to coś, co można bez trudu dodać co codziennej rutyny. I wspomóc działanie zabiegów.

Endermologia

  • Przestrzeganie zaleceń specjalistów. Nie tylko kosmetologa, ale i dietetyka, trenera, lekarza. Używanie filtrów, nawadnianie, suplementacja, leki – dostajemy dodatkowe wsparcie od fachowców po to, by osiągnąć to, co planujemy.
  • I na końcu pozostaje szczerość. Nie tylko ze specjalistami, ale i ze sobą. Bo to od nas samych zależy, czy cele, jakie próbujemy osiągnąć są w naszym zasięgu, czy musimy popracować nieco bardziej. Dobry sposób na sprawdzenie tego, czy jest się szczerym i zdecydowanym na zmiany jest prowadzanie przez tydzień pamiętnika – zapisywanie w nim wszystkich swoich aktywności, każdego posiłku (również napojów i przekąsek!), a także wpadek i grzeszków, które się popełniło. To pozwoli szybko oszacować, jak szybko jesteśmy w stanie pomóc naszej skórze i ciału.

 


Chcemy wspólnie z Państwem obserwować fantastyczne efekty zabiegów, jakie oferujemy. I wiemy dobrze, że to możliwe.


 

Najnowsze wpisy

Joanna Grabińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku kosmetologia. Szeroko pojętą kosmetyką interesuje się od 6 lat - tyle samo pracuje w zawodzie. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych, a w szczególności depilacji laserowej.

Milena Paciorak

Od prawie sześciu lat współprowadzi bloga lifestylowgo blessthemess.pl, na którym dzieli się nowościami ze świata urody i pielęgnacji. Jest jedną z redaktorek Allegro.pl, gdzie pisze o modzie, urodzie i trendach.