Joanna Grabińska

01 października 2017

Brak komentarzy

Home News

Laser frakcyjny Emerge – najlepszy na odnowę skóry!

Laser frakcyjny Emerge – najlepszy na odnowę skóry!

Laser frakcyjny – ideał do walki z niedoskonałościami?

 

Jesień to najlepszy czas, by dać szansę naszej skórze na odrobinę luksusu. Odmładzanie, przywracanie jędrności i rozjaśnianie przebarwień sprawdzają się najlepiej w zimniejszych miesiącach, gdyż skóra po intensywnych zabiegach regenerujących (głębokie kwasy czy laser) nie może być poddawana ekspozycji słonecznej. To dobry moment, aby wykonać serię 3-4 zabiegów dla pożądanego efektu, i oczywiście zdążyć do wiosny. Później musimy odłożyć kurację na kolejny sezon.

 

Laser frakcyjny jest jednym z najlepszych sposobów na odnowę skórę. A jak pracuje? Urządzenie działa wybiórczo – „dziurkuje” skórę, odparowując z niej wodę, ale pozostawia dookoła nienaruszoną tkankę. Dzięki temu dochodzi do procesów naprawczych, w głębszych warstwach skóry. Jednocześnie zostaje przyśpieszony proces regeneracji skóry.

Lasery frakcyjne możemy podzielić na ablacyjne i nieablacyjne:

 

– laser ablacyjny – poza działaniem na skórę właściwą, przerywa ciągłość naskórka co znacznie wydłuża okres gojenia oraz zwiększa ryzyko powikłań pozabiegowych. Efekty możemy uzyskać szybciej, natomiast czas regeneracji jest na tyle długi i nieprzyjemny, że mało kto może sobie na to pozwolić

– laser nieablacyjny – przy działaniu tego lasera skóra zostaje podgrzana w głębszych warstwach, bez uszkadzania naskórka. Co oznacza, że zabieg jest bezpieczny, a okres rekonwalescencji bardzo krótki. W tym przypadku zalecana jest seria zabiegów. Umożliwia on powrót do codziennej aktywności już następnego dnia. Co według mnie jest nie do przecenienia, w tym zabieganym czasie!

 

Istotą działania lasera frakcyjnego Emerge jest podgrzewanie skóry właściwej, aby pobudzić w niej produkcję kolagenu, którego zawartość w naszej skórze wraz z wiekiem znacznie się zmniejsza. Nowy kolagen sprawia, że skóra staje się jędrna, gęsta i wygładzona. Żaden inny zabieg czy preparat, nie zestymuluje skóry do tak intensywnej przebudowy. Proces odnowy jest długotrwały i mimo, że efekty po zabiegu są widoczne po kilku tygodniach, to ostateczny efekt może kształtować się od trzech miesięcy do pół roku.

W czym może pomóc laser frakcyjny Emerge?

 

– zmarszczki – zmarszczki mimiczne, kurze łapki, bruzdy wargowo nosowe, lwia zmarszczka

– blizny – po cięciu cesarskim, potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe

– rozstępy

 

Skuteczność lasera, krótki okres rekonwalescencji oraz mała bolesność sprawiają, że laserowy resurfacing jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez pacjentki. A efekt jaki uzyskują jest naprawdę długotrwały!

 

Najnowsze wpisy

Joanna Grabińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku kosmetologia. Szeroko pojętą kosmetyką interesuje się od 6 lat - tyle samo pracuje w zawodzie. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych, a w szczególności depilacji laserowej.

Milena Paciorak

Od prawie sześciu lat współprowadzi bloga lifestylowgo blessthemess.pl, na którym dzieli się nowościami ze świata urody i pielęgnacji. Jest jedną z redaktorek Allegro.pl, gdzie pisze o modzie, urodzie i trendach.