Joanna Grabińska

27 lutego 2018

Brak komentarzy

Home KOSMETOLOGIA

Nomelan – nowa skóra, nowa Ty

Nomelan – nowa skóra, nowa Ty

Nomelan Cafeico to najmocniejszy i zarazem najskuteczniejszy peeling Sesderma do radykalnej odnowy skóry. Doskonale radzi sobie z niedoskonałościami o różnym podłożu, od zmian trądzikowych, poprzez utratę jędrności, rozstępy, blizny aż do przebarwień włącznie. Nomelan Cafeico to średnio głęboki peeling, który jest alternatywą dla preparatów z fenolem. Ten jednak jest dość silny, więc rzadziej stosowany.

 


Nomelan Cafeico to bezpieczna metoda odmładzania skóry.


Peeling Sesderma

 


Wskazania do zabiegu Nomelan:


  • fotostarzenie
  • blizny, rozstępy
  • przebarwienia pozapalne, posłoneczne, hormonalne
  • trądzik
  • zmarszczki

Jak wygląda zabieg?


Zabieg Nomelan składa się z etapów, które można wykonać w kilku wersjach. Ilości warstw oraz etapy zależne są od efektów które chcemy osiągnąć, a także od stanu wrażliwości skóry oraz jej kolorytu. Im więcej warstw zaaplikowanych przez kosmetologa,  tym głębsze działanie peelingu.

 

Podczas samego zabieg kosmetolog na bieżąco kontroluje stan skóry i dobiera odpowiednią kombinację preparatów oraz ilość warstw.

 

Głównym składnikiem peelingu jest kwas kawowy, który jest pochodną fenolu. Działa on antyoksydacyjnie, chroni DNA komórkowe, likwiduje przebarwienia (hamując enzym tyrozynazę), wpływa na reakcje immunologiczne skóry oraz działa przeciwgrzybiczo.

 

Peeling Sesderma

 


Etapy zabiegu:


 

Pierwszym preparatem, od którego zawsze zaczynamy zabieg jest nomelan cafeico step 0 – tzw. peeling przygotowawczy na bazie płynu Jessnera. Jest to mieszanka zawierająca butylrezorcynol, kwas cytrynowy, salicylowy oraz mlekowy. Preparat ma za zadanie obniżyć ph skóry oraz zwiększyć wchłanianie kolejnych preparatów. Przy wyjątkowo wrażliwych skórach step0 można zastosować samodzielnie – wtedy jego działanie jest przeciwtrądzikowe, przeciwzapalne oraz rozjaśniające.

 

Na tak przygotowaną skórę nakładamy nomelan cafeico forte lub nomelan cafeico rozjaśniający lub oba preparaty na raz.

 

Nomelan cafeico forte – to mieszanka kwasu m.in. kawowego, salicylowego, ferulowego oraz retinolu, która silnie przebudowuje skórę. Szczególnie polecana jest przy głębokich zmarszczkach, rozstępach czy bliznach.

 

Peeling Sesderma

 

Nomelan cafeico rozjaśniający – preparat na bazie kwasu m.in. kawowego, kojowego, glikolowego oraz retinolu działa głównie rozjaśniająco. Skutecznie usuwa powstałe głębokie przebarwienia w wyniku zmian hormonalnych, słońca czy czynników pozapalnych.

 

Ostania fazą jest zaaplikowanie 4% retniolu.

 

W trakcie zabiegu odczuwalny jest dyskomfort w postaci swędzenia i pieczenia. Wszystkie preparaty pozostają na skórze przez kolejne 6-8 godzin w postaci lekko żółtej, świecącej maski. Pacjent samodzielnie zmywa ją w domu.  Po zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się rumień. Złuszczanie następuje zwykle w 3 lub 4 dobie. Po zabiegu zaleca się stosowanie odpowiednich preparatów myjących, pielęgnacyjnych oraz filtrów.

 

Ilość zabiegów jaką zaleca się wykonać to seria od 1 do 3, wykonywanych co najmniej w miesięcznych odstępach.


Zadzwoń lub napisz i skorzystaj z promocji na zabieg Nomelan Sesderma. Tylko do końca marca – 10%!


Peeling Sesderma

 

Najnowsze wpisy

Joanna Grabińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku kosmetologia. Szeroko pojętą kosmetyką interesuje się od 6 lat - tyle samo pracuje w zawodzie. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych, a w szczególności depilacji laserowej.

Milena Paciorak

Od prawie sześciu lat współprowadzi bloga lifestylowgo blessthemess.pl, na którym dzieli się nowościami ze świata urody i pielęgnacji. Jest jedną z redaktorek Allegro.pl, gdzie pisze o modzie, urodzie i trendach.