Milena Paciorak

27 września 2018

Brak komentarzy

Home KOSMETOLOGIA

Powitaj jesień z nową skórą – peeling Nomelan.

Powitaj jesień z nową skórą – peeling Nomelan.

Jesień już na dobre się rozpoczęła, więc nie ma co dłużej czekać – czas na zabiegi, które wykonujemy w gabinecie właśnie w sezonie jesienno-zimowym. Mocniejsze, o radykalnym działaniu, zdecydowanie bardziej dogłębnym.


Tak jak peeling Nomelan!


Jeśli walczysz z trądzikiem, hiperpigmentacją skóry, przebarwieniami i bliznami, a także masz ochotę spowolnić starzenie się skóry, to zdecydowanie pomyśl o kuracji Nomelan Cafeico.

 

Różnorodność drogocennych składników sprawia, że zabieg działa na wiele procesów naprawczych skóry. I stymuluje ją do głębokiej odnowy. Dzięki kwasom zawartym w peelingu skóra staje się rozjaśniona. Dodatkowo mają one działanie antygrzybiczne, antyoksydacyjne, przeciwzapalne.

 

Retinol pobudza skórę do odnowy, wzmacnia ją, głęboko odżywia i stymuluje procesy antystarzeniowe, przede wszystkim dodając skórze elastyczności i gęstości (produkcja kolagenu). Dodatkowo skóra jest napięta, jej koloryt ujednolicony, a poprzez mocne złuszczanie również głęboko oczyszczona.

 

 

Zabieg składa się z kilku etapów, w którym najważniejszym jest aplikacja Nomelanu. Ilość warstw, jakie nałoży kosmetolog zależna jest od stanu cery i problemów skóry pacjenta, a także reakcji na substancję. Kosmetolog ocenia stan skóry na bieżąco. Ostatnim etapem jest aplikacja retinolu, który pozostaje na skórze w pod postacią maski przez 6-8 godzin. Pacjent zmywa ją samodzielnie.

 

Po zabiegu, przez kilka kolejnych dni, na skórze może utrzymywać się zaczerwienienie, a etap złuszczanie następuje zwykle w 3 lub 4 dobie. Po zabiegu zaleca się stosowanie odpowiednich preparatów myjących, pielęgnacyjnych oraz filtrów.

 


Warto zastosować serię zabiegów. Jej ilość zależy od kondycji naszej skóry i wskazań kosmetologa. I dlatego jesień, to czas idealny na peeling Nomelan.


 

Najnowsze wpisy

Joanna Grabińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku kosmetologia. Szeroko pojętą kosmetyką interesuje się od 6 lat - tyle samo pracuje w zawodzie. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych, a w szczególności depilacji laserowej.

Milena Paciorak

Od prawie sześciu lat współprowadzi bloga lifestylowgo blessthemess.pl, na którym dzieli się nowościami ze świata urody i pielęgnacji. Jest jedną z redaktorek Allegro.pl, gdzie pisze o modzie, urodzie i trendach.