idne

30 października 2017

Brak komentarzy

Home News

Peelingi chemiczne – piękna skóra dla każdego

Peelingi chemiczne – piękna skóra dla każdego

Peelingi chemiczne – zabieg idealny na jesień

 

Jesień to czas idealny na peelingi! Powodów jest naprawdę sporo. Każda skóra po lecie, czyli intensywnej ekspozycji na słońcu, wietrze oraz słonych kąpielach, wymaga regeneracji oraz odświeżenia. Jesienną porą, możemy bez obaw przejść okres regeneracji skóry po kwasach, który polega głównie na unikaniu słońca. Co wcale nie oznacza, że możemy zaprzestać stosowania filtrów.

A same peelingi chemiczne mają mnóstwo zalet, bez względu na to, jaki rodzaj skóry posiadamy.

 

Kwasy to szybki i skuteczny sposób na pozbycie się naprawdę wielu niedoskonałości. Pomagają nam rozprawić się z:

 

– przebarwieniami posłonecznymi czy potrądzikowymi

– niewielkimi bliznami, również potrądzikowymi oraz rozstępami

– zmarszczkami i utratą jędrności skóry

– cieniami pod oczami

– nadmiernie przetłuszczającą się skórą, stanami zapalnymi, trądzikiem grudkowo-krostkowym

– suchą, poszarzałą skórą

Na czym polega fenomen peelingów chemicznych?

 

W zależności od problemu i zastosowania odpowiedniego peelingu, możemy zadziałać na odpowiednim poziomie skóry. Dlatego wyróżniamy 3 rodzaje peelingów:

– powierzchowny – polecany głównie przy odwodnieniu, utracie blasku, skórze tłustej z zaskórnikami, cieniach pod oczami.

– średniogłęboki – jest skuteczny w przypadku zmarszczek, przebarwień oraz blizn.

– głęboki – w przypadku utraty jędrności, silnych przebarwień, głębokich blizn.

 

Im głębszy peeling, tym lepszy efekt odnowy skóry, natomiast jednocześnie zwiększa się poziom podrażnienia, zaczerwienienia oraz złuszczania skóry. Przy powierzchownych kwasach powrót do codziennej aktywności jest minimalny, rezultat szybki, a złuszczanie praktycznie nie występuje.

 

Zabieg przy użyciu peelingów jest szybki, prosty oraz w większości przypadków bezbolesny.

Wykluczając podstawowe przeciwwskazania takie jak ciąża, alergie, stosowanie retinoidów, infekcje wirusowe to odpowiednio dobrane kwasy są w pełni bezpieczne. Warto też pamiętać, aby właściwie połączyć peelingi z innymi zabiegami medycyny estetycznej np. depilacją laserową.

Przy wyborze peelingu kluczowe jest również przeprowadzenie wnikliwego wywiadu przez kosmetologa, aby móc zaplanować indywidualną kurację. Liczba zabiegów w serii potrzebna do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów jest uzależniona od stanu skóry oraz możliwości okresu rekonwalescencji przez pacjenta.

 

Po zakończeniu zabiegu, warto stosować się do zaleceń kosmetologa. Poza stosowaniem kremów regeneracyjnych i fotoprotekcyjnych oraz zachowaniem aseptyki, ważne jest także unikanie przez pierwsze dni wysiłku fizycznego, ciepła i ekspozycji na słońce, zabiegów podrażniających.

Najnowsze wpisy

Joanna Grabińska

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku kosmetologia. Szeroko pojętą kosmetyką interesuje się od 6 lat - tyle samo pracuje w zawodzie. Specjalizuje się w zabiegach aparaturowych, a w szczególności depilacji laserowej.

Milena Paciorak

Od prawie sześciu lat współprowadzi bloga lifestylowgo blessthemess.pl, na którym dzieli się nowościami ze świata urody i pielęgnacji. Jest jedną z redaktorek Allegro.pl, gdzie pisze o modzie, urodzie i trendach.