Top

DIETETYKA

Dietetyk Gliwice

Odpowiednie nawyki żywieniowe odgrywają istotną rolę w jakości naszego życia. Dobrze dobrana dieta ma na celu złagodzenie, a czasem wyeliminowanie przyczyny schorzeń oraz wzmocnienie i regenerację organizmu. Dieta ma również ogromne znaczenie we wsparciu leczenia stanów zapalnych, zmian skórnych oraz chorób. Czynniki zewnętrzne takie jak stres, leki, przetworzona żywność, mają wpływ na nasze zdrowie oraz wygląd.

Kluczowym elementem do wprowadzenia odpowiedniego planu żywienia jest konsultacja dietetyczna.

Dzięki odpowiednio dopasowanej:

– diecie,

– aktywności fizycznej

– oraz suplementacji

można odciążyć organizm, pozwolić mu na regenerację oraz bezpieczną utratę zbędnych kilogramów. Holistyczne zadbanie o ciało wspomaga m.in. pracę żołądka, jelit i wątroby, które naturalnie dbają o wydalanie toksyn. Efektem jest poprawa wyglądu oraz samopoczucia fizycznego i psychicznego. Dieta nie powinna być nudna, stresująca czy wiązać się z wieloma wyrzeczeniami. Uzyskanie wyznaczonego celu ma być przyjemnym procesem dla całego organizmu.

Plany żywieniowe są układane od podstaw, biorąc pod uwagę indywidualne podejście, oczekiwane rezultaty, preferencje żywieniowe i styl życia. Postęp terapii jest stale monitorowany, a efekt zależy od współpracy między dietetykiem a pacjentem.

Zadbaj o siebie również od wewnątrz!

Oferujemy plany żywieniowe:

– z profilaktyki anti-aging
– wspomagające detoksykację organizmu
– wspomagające regenerację skóry dotkniętą stanem zapalnym, m.in.: w trądziku, łuszczycy, AZS, egzemach
– w zaburzeniach hormonalnych m.in. niedoczynności tarczycy, PCOS, insulinooporności
– redukcyjne
– w alergiach i nietolerancjach pokarmowych
– zaburzeniach metabolicznych
– oraz w dolegliwościach układu pokarmowego

Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

  1. Dzienniczek żywieniowy

Przed wizytą poprosimy Cię o uzupełnienie, dostępnego w salonie, dzienniczka żywieniowego z ostatnich 3 dni. To pomoże lepiej poznać Twój sposób odżywiania oraz nawyki. Przed konsultacją dietetyk skontaktuje się telefonicznie lub mailowo, aby przekazać jakie pozostałe dane należy przesłać, na minimum 7 dni przed wizytą.

  1. Badania

Na pierwszą wizytę zabierz ze sobą badania krwi (maksymalnie sprzed 3 miesięcy). Badania krwi pokażą nam w jakim stanie jest organizm. Dzięki dokładnej diagnostyce, dietoterapia będzie przede wszystkim bezpieczna oraz efektywna. Listę wymaganych badań znajdziesz w dzienniczku żywieniowym.

  1. Pomiar masy i analiza składu ciała

Istotnym elementem wizyty dietetycznej jest pomiar masy i składu ciała profesjonalnym analizatorem, który posiada atest medyczny. Aby uniknąć błędów w wynikach, przed wizytą zrezygnuj z intensywnego wysiłku. Nie przejadaj się – najlepiej ostatni posiłek zjedz 3 godziny przed pomiarem. Ważną informacją jest również to, że pomiar na wadze odbywa się boso. Chcemy żebyś czuła/czuł się jak najbardziej komfortowo na wizycie, dlatego w razie dodatkowych pytań skontaktuj się z gabinetem.

Jak do nas dojechać?

Gabinet Kosmetologiczny Idealnie zlokalizowany jest w samym centrum Gliwic. W pobliżu naszej siedziby znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe m.in. przy placu Mickiewicza. Łatwo do nas dotrzeć również komunikacją autobusową. Linia A4 zatrzymuje się na przystanku Gliwice Plac Mickiewicza. Co więcej, można do nas dojechać także liniami autobusowymi zatrzymującymi się na przystanku Gliwice Górnych Wałów. Zapraszamy!

 

Skontaktuj się z nami

    Jesteśmy dostępni w Social Media.