Top

Kto może wykonywać zabiegi medycyny estetycznej?

kto może wykonywać zabieg medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna poprawia wygląd i pomaga pozbyć się niedoskonałości o różnym podłożu. Najbardziej spektakularne efekty można uzyskać, dzięki współpracy lekarza z kosmetologiem. Specjalista z zakresu medycyny estetycznej  zajmie się rewitalizacją oraz odmłodzeniem skóry, a druga z wymienionych osób przygotowuje skórę do zabiegu oraz zadba o jak najdłuższe utrzymanie rezultatów. Jakie są korzyści zabiegów medycyny estetycznej i przede wszystkim kto może je wykonywać?

Co to jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna zajmuje się pielęgnowaniem skóry, przywracaniem jej utraconego blasku i podkreśleniem piękna ludzkiego ciała. Lekarze wykonują zabiegi nieinwazyjne oraz wykazujące średni stopień inwazyjności. W trakcie leczenia stosuje się leki na receptę oraz certyfikowane preparaty medyczne. Wszystkie podjęte działania służą poprawie wyglądu. Jeśli czujesz się dobrze w swojej skórze, przekłada się to na lepsze samopoczucie i pewność siebie.

Medycyna estetyczna pozwala zatrzymać bieg czasu widoczny na twarzy oraz rozprawić się ze skutkami starzenia wywołanego przez czynniki zewnętrzne. Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć dbać o siebie i wyglądać oraz czuć się atrakcyjnie. Oczywiście kluczowym warunkiem poprawy wyglądu jest wykonywanie zabiegów przez doświadczone osoby.

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej należy modelowanie ust, mezoterapia igłowa oraz niwelowanie zmarszczek przy pomocy botoksu.

Kto wykonuje zabiegi medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna pozwala nam czuć się pięknie w swojej skórze. Jednak, aby efekty zabiegów były zadowalające i utrzymały się na dłużej, trzeba wybrać odpowiednie miejsce i lekarza. Osoby, które ukończyły studia medyczne, mają bogatą wiedzę z zakresu anatomii oraz fizjologii, co w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko powikłań i pogorszenia kondycji skóry. Dodatkowo lekarz gwarantuje bezpieczeństwo preparatów medycznych ze sprawdzonych potrzebnych do wykonania zabiegów. Specjalista oraz najlepszej jakości produkty to gwarancja doskonałych rezultatów. 

Najlepsze efekty uzyskasz, kiedy zabiegi medycyny estetycznej zostaną połączone z wizytami u kosmetologa. W gabinecie kosmetycznym przygotujesz skórę do zabiegów, oczyścisz ją i nawilżysz. Z kolei wizyty u kosmetologa po zabiegach medycyny estetycznej pozwolą zachować skórę w doskonałej kondycji na jeszcze dłużej. Współpraca między lekarzami oraz kosmetologami gwarantuje doskonały wygląd, świetne samopoczucie i radość z życia bez względu na wiek.

Jesteśmy dostępni w Social Media.