Stymulatory tkankowe
Zabieg z zastosowaniem stymulatorów tkankowych stosuje się w celu odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji kolagenu i elastyny. Polega on na podaniu poprzez wkłucia wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego, aminokwasów, jak również peptydów i antyoksydantów. Ta metoda biostymulacji skóry działa trzykierunkowo pobudzając skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek to działanie na fibroblasty w skórze do procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest redukowanie wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Natomiast trzecim to działanie polinukleotydów, które wiążą wodę i zapewniają długotrwałe nawilżenie.
Po zabiegu zauważalna jest poprawa jędrności, gęstości oraz owalu twarzy. Dzięki stymulacji zachodzących procesów w naszej skórze, uzyskujemy naturalny efekt na dłuższy czas.
Dla pełnego efektu zalecana jest seria zabiegów od 3 do 4 co 1-3 tygodnie. Po zabiegu może być widoczny obrzęk oraz siniaczki, utrzymujące się do kilku dni.
Preparaty zastosowane do zabiegu:
- Sunekos 200, Sunekos 1200
- Nucleofill, Nucleofill eyes
- Ejal 40
Wskazania do zabiegu:
- oznaki starzenia się skóry
- zarysowana bruzda nosowo-wargowa
- widoczna rynienka doliny łez
- kurze łapki
- cienie pod oczami
- utrata jędrności i wiotkość
- zaburzony owal twarzy
- przesuszona i poszarzała skóra
Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i okres karmienia piersią,
- uczulenie na składniki preparatu,
- choroby autoimmunologiczne
- cukrzyca
- skłonność do powstania blizn
- nowotwory