Top

DZIAŁANIE LASERA

DEPILACJA LASEROWA – DZIAŁANIE LASERA

Działanie lasera

Urządzenie LightSheer Diode Laser System posiada uznawany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez FDA (Amerykańskie Ministerstwo ds. Żywności i Leków).

Przed zabiegiem niezbędne jest przeprowadzenie konsultacji w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz wykonanie próby laserowej (kilku strzałów w miejscu planowanej depilacji) w celu oceny reakcji skóry. Zabieg może odbyć się 24h po konsultacji.

W celu osiągnięcia satysfakcjonującego efektu należy zabieg powtórzyć co 8-12 tygodni, aby włosy ponownie znalazły się w odpowiedniej fazie wzrostu. Zwykle przeprowadza się od 4 do 6 zabiegów tym samym redukując owłosienie o około 90%.

Efekty depilacji zależne są również od koloru i grubości włosa. Najlepsze rezultaty osiągają osoby z ciemnym i grubym owłosieniem. Decyduje o tym zawartość barwnika we włosie – melaniny, która jest pochłaniana przez światło lasera. Osoby z włosami o małej zawartości melaniny są mniej podatne na depilację.

Na odpowiednie efekty depilacji wpływa także systematyczność wykonywania zabiegów, która daje kontrolę nad przewidywaniem faz wzrostu włosa. Skracanie lub znaczne wydłużanie przerwy między zabiegami może spowodować zwiększenie liczby potrzebnych zabiegów.

Depilację przeprowadza się:

  • w celach estetycznych
  • w przypadku zaburzeń hormonalnych – hirsutyzm, hipertrychoza, PCOS
  • w stanach zapalnych mieszków włosowych i wrastających włoskach (po depilacji chemicznej, woskiem czy goleniu)
  • w celu przerzedzenia zarostu u mężczyzn,
  • w przypadku nadwrażliwości po goleniu.

Skontaktuj się z nami

    Jesteśmy dostępni w Social Media.