Top

Depilacja laserowa – na ile wystarcza?

na ile starcza depilacja laserowa

W ostatnim czasie depilacja laserowa stała się niezwykle popularna. Wiele kobiet zaufało zabiegowi, ponieważ daje niezwykłe efekty. Obecnie stanowi najskuteczniejszą metodę trwałego usunięcia owłosienia niemal z każdej części ciała. Ponadto efekt cechuje się wyjątkową trwałością. W poniższym artykule omówiono, ile trwa zabieg, na ile wystarcza, jak często należy go wykonywać oraz czy konieczne są zabiegi przypominające.

Pierwszy zabieg depilacji laserem

Depilacja laserem składa się z kilku zabiegów, które należą do pojedynczej serii. Po odbyciu wszystkich wizyt zauważalna jest zmiana (i redukcja około 90% owłosienia) związana z owłosieniem ciała. Poprawnie wykonany zabieg powinien zapewnić trwały i skuteczny efekt, który utrzyma się nawet przez kilka lat.

Po pierwszej wizycie laser jest w stanie usunąć maksymalnie 30% owłosienia. W trakcie zabiegu dochodzi do wychwycenia melaniny – barwnika znajdującego się we włosie, przez światło lasera i uszkodzenia brodawki włosa. Na skutek tego włos, który „obumiera” pozostają  w ciele powoli wypadając. Efekt zabiegu można zauważyć już w ciągu kilku tygodni. Po tym okresie skóra będzie znacznie gładsza. Niemniej jednak podczas kolejnych tygodni włoski zaczną odrastać. Dzieje się tak ze względu na 3 etapowy cykl wzrostu mieszków włosowych.

depilacja laserowa ile zabiegów

Skuteczność depilacji laserowej

Należy pamiętać, że w czasie zabiegu usuwane są jedynie włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu tzw. anagenu. Włosy znajdujące się w fazie spoczynku (katagenu) oraz wypadania (telogenu), nie będą podatne na działanie lasera, dlatego po kilku tygodniach włoski pojawiają się na ciele, aby móc na kolejnym zabiegu je usunąć. Chcąc, by efekt depilacji laserowej był obecny przez wiele lat, należy wykonać pełną serię zabiegów.

Warto pamiętać, że na skuteczność depilacji laserowej wpływ ma również grubość i kolor włosków. Wiązka światła wyłapuje owłosienie o większej pigmentacji, dlatego to zabieg przeznaczony dla osób o ciemnych włosach. Osoby o jaśniejszych włosach nierzadko wymagają większej ilości zabiegów przypadających na jedną serię.

Przeczytaj też –> CZY DEPILACJA LASEROWA JEST BEZPIECZNA?

Laserowa depilacja owłosienia – na jak długo wystarcza?

Całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia wymaga przeprowadzenia jednej pełnej serii, która obejmuje od 4 do 6 wizyt. Zabiegi muszą być wykonywane w co najmniej 8 tygodniowych odstępach czasu. Po przeprowadzeniu całej serii pacjenci mają gładką skórę na długie lata.

Należy mieć na uwadze, że światło lasera może zniszczyć mieszek włosowy, ale ludzki organizm ma duże możliwości regeneracyjne. Już po kilku latach na ciele mogą pojawić się pojedyncze włoski. Ponadto na odrastanie owłosienia mają wpływ nieuregulowane hormony, pigmentacja mieszków włosowych oraz partie ciała, na których przeprowadzany był zabieg.

Najczęściej efekty depilacji laserowej utrzymują się przez wiele lat, a jedyną niedogodnością są wyrastające pojedyncze włoski. Gdy ilość owłosienia będzie niekomfortowa – należy przeprowadzić zabieg przypominający wykonany przez specjalistów. Najczęściej taka konieczność występuje po 3 latach od przejścia pełnej laseroterapii.

Jesteśmy dostępni w Social Media.