Top

Depilacja laserowa – jak się przygotować do zabiegu?

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej? To jeden z najważniejszych elementów skutecznej i bezpiecznej depilacji laserowej, dlatego warto poznać kluczowe zasady.

Pierwszym krokiem do podjęcia działań powinno być spotkanie i konsultacja ze specjalistą w gabinecie. Kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu, wykluczy przeciwwskazania oraz dokona oceny stanu skóry i rodzaju włosa. Dzięki temu dowiemy się, czy depilacja w ogóle jest możliwa. Następnie po dokonaniu wstępnej kwalifikacji, kosmetolog wykona próbę laserową oraz oceni reakcję skóry na światło lasera. W przypadku pozytywnej reakcji – zabieg odbędzie się najszybciej po 24 godzinach od wykonanej próby.

W przygotowaniu do depilacji laserowej, warto też wiedzieć jakie są przeciwwskazania bezwzględne oraz czasowe, aby móc części z nich uniknąć.

Przeciwwskazania bezwzględne, czyli takie, przy których podjęcie depilacji jest niemożliwe to:

 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Padaczka
 • W okresie zażywania retinoidów oraz 6 miesięcy po zakończonej kuracji
 • W przypadku chorób skóry takich jak bielactwo, łuszczyca
 • W okresie zażywania leków fotouczulających
 • Opalenizna (4 tygodnie po ostatniej ekspozycji słonecznej)
 • Tatuaż, jeśli jest w miejscu, w którym ma być przeprowadzony zabieg

Jak przygotować się do depilacji – wskazówki

Oto lista naszych wskazówek jak przygotować się do depilacji, aby uniknąć przeciwwskazań, które mogłyby opóźnić depilację o kolejne tygodnie:

 1. 4 tygodnie przed zabiegiem unikaj ekspozycji słonecznej – jeśli to możliwe stosuj filtry 50SPF lub osłaniaj się ubraniem.
 2. Miesiąc przed depilacją zaprzestań wyrywania włosków depilatorem, woskiem, pęsetą oraz stosowania kremów do depilacji – włoski przed zabiegiem można tylko golić maszynką.
 3. 4 tygodnie przed depilacją, zaprzestań również używania kremów brązujących oraz samoopalaczy.
 4. W przypadku depilacji twarzy na 4 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić kremy z retinolem, kwasami oraz peelingi chemiczne.
 5. 2 tygodnie przed depilacją należy zaprzestać picia ziół fotouczulających takich jak np. dziurawiec, skrzyp, nagietek, pokrzywa.
 6. Na kilka dni przed zabiegiem zadbaj o to, aby skóra była nawilżona, niepodrażniona, odstaw peelingi gruboziarniste oraz szczotkę do ciała.
 7. Dzień przed zabiegiem należy włoski dokładnie ogolić maszynką, skórę umyć łagodnym preparatem, natomiast nie smarować jej kremem ani balsamem, to ważne, aby laser nie miał kontaktu z preparatem nawilżającym na powierzchni skóry.
 8. Jeśli kilka dni przed zabiegiem pojawi się opryszczka, pamiętaj, że zabieg możemy wykonać dopiero po jej całkowitym zagojeniu.
 9. W przypadku przeziębienia lub infekcji przed zabiegiem poinformuj kosmetologa o zażywanych lekach zwłaszcza przeciwbólowych – część z nich może wykluczyć depilację.

Pamiętaj, że właściwe przygotowanie pozwoli nam uniknąć konsekwencji oraz sprawi, że zabieg będzie skuteczny!

Jesteśmy dostępni w Social Media.