Top

Jak zacząć depilację laserową? Najważniejsze wskazówki

czy depilacja laserowa jest bezpieczna

Zacznijmy od tego, że jednym z najczęstszych stwierdzeń jakie słyszymy w gabinecie od Klientek/-ów jest „Dlaczego tak długo z tym zwlekałam/-em?”. Przygotowanie do zabiegu, zaplanowanie całego cyklu, długa lista przeciwwskazań wydaje się trudna do wyeliminowania? Nic bardziej mylnego. W kilku cyklach na blogu postaramy się Wam pomóc rozwiać wątpliwości.

Krok pierwszy – kiedy zacząć?

Z uwagi na główne przeciwwskazanie jakim jest opalanie, najlepszym terminem do rozpoczęcia depilacji laserowej jest jesień. Aby przystąpić do zabiegu należy odczekać miesiąc od ostatniej ekspozycji na słońce.

Dla optymalnych efektów zaleca się serię zabiegów w regularnych odstępach.  Ilość zabiegów jaką należy wykonać, aby pozbyć się włosów to 4-6 co około 8-10 tygodni, więc jest to proces, który trwa nawet rok. Planując wizyty w gabinecie warto więc wziąć pod uwagę urlopy czy wyjazdy weekendowe, które mogą narazić skórę na ekspozycję słoneczną oraz wykluczyć depilację na pewien okres. W przypadku depilacji odsłoniętych części ciała takich jak twarz, przedramiona, nogi należy zachować szczególną ostrożność, a w okresie zwiększonego nasłonecznienia takich jak kwiecień/maj zaprzestać wykonywania zabiegów. Również po zakończonej serii zalecany jest okres 2 tygodni bez opalania.

W planach warto też uwzględnić okres regeneracji skóry po zabiegu, który trwa od 3 dni do tygodnia. W tym czasie, kiedy skóra jest zaczerwieniona, podrażniona a na skórze widoczne są ciemne kropki (są to uszkodzone w trakcie zabiegu mieszki włosków) zalecamy unikać wszelkiego rodzaju aktywności jak intensywne treningi, sauna czy basen.  Ponadto należy również pamiętać o ważnych wyjściach bankietowych, świątecznych, aby dać skórze czas na regenerację.

Ustalenie odpowiedniego terminu/czasu w swoim prywatnym kalendarzu na depilację wydaję się być najbardziej wymagającą częścią całego cyklu – jednocześnie warunkującą satysfakcjonujący efekt. Kolejne etapy są o wiele łatwiejsze.

Przeczytaj też –> Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Krok drugi – konsultacja, kwalifikacja do zabiegu

Po wybraniu najbardziej dogodnego dla Ciebie terminu, aby zacząć, zaprosimy Cię na konsultacje do gabinetu. W trakcie spotkania ocenimy, czy włosy będą podatne na depilację, omówimy przeciwwskazania, etap przygotowania skóry do zabiegu oraz pielęgnacji po depilacji, a także wykonamy próbę laserową w celu oceny reakcji skóry po 24h. Próba laserowa pozwoli nam ocenić reakcję skóry pod kątem doboru parametrów zabiegowych a także wykluczy ewentualną nadwrażliwość na światło lasera. Zabieg wykonamy najszybciej na następny dzień po konsultacji. Oczywiście w trakcie spotkania odpowiemy też na nurtujące Was pytania.

Z najważniejszych przeciwwskazań, które warto już wyeliminować na etapie planowania zabiegów to:

  • wyrywanie włosków, na minimum miesiąc przed zabiegiem należy włoski tylko golić
  • zaprzestanie stosowania samoopalaczy, również minimum miesiąc przed zabiegiem
  • odstawienie naparów i tabletek ziołowych takich jak skrzyp, nagietek, dziurawiec, pokrzywa
  • odstawienie witamin oraz suplementów z witaminą A oraz beta-karotenem
  • zaprzestanie stosowania kremów z kwasami, retinolem oraz mocnych peelingów w miejscu zabiegu

To najważniejsze czynniki o których warto pamiętać, pozostałe zalecenia otrzymasz już na konsultacji.

Krok trzeci – zabieg depilacji

Tak naprawdę to poza przygotowaniem do zabiegu i dokładnym ogoleniem skóry, reszta pozostaje już w naszych rękach J Zabieg wiąże się z niewielkim dyskomfortem, natomiast zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze. Po wykonanym zabiegu pozostaje już tylko czekać na upragniony efekt, czyli utratę około 30% włosków już po pierwszym zabiegu. A z każdym kolejnym będzie tylko lepiej.

Jesteśmy dostępni w Social Media.