Top

Endermologia – czy warto i czy jest skuteczna?

endermologia czy jest skuteczna

Endermologia to zabieg, który w ostatnich latach szybko zyskuje na popularności. Dzisiaj endermologia w kosmetyce jest już stosowana powszechnie, a zakres jej możliwych zastosowań stale rośnie. Nie powinno to dziwić, ponieważ zabieg ten posiada udokumentowaną skuteczność, a jednocześnie jest niezwykle wszechstronny. Sprawdź, co to jest i na czym polega endermologia. Przekonaj się, że jest to zabieg z którego powinnaś skorzystać.

Endermologia – co to za zabieg?

Endermologie® to opatentowana technologia francuskiej firmy LPG, znana również jako  Endermologie LPG Alliance. Jej działanie opiera się na masażu podciśnieniowym. Głowica urządzenia oddziałuje nie tylko na skórę, ale także na tkankę łączną, co potęguje efekty zabiegu oraz sprawia, że endermologia w kosmetyce znajduje bardzo szerokie zastosowanie.

W naszym gabinecie korzystamy z uniwersalnego urządzenia umożliwiającego przeprowadzanie zabiegów endermologii w różnych wersjach. Nasze propozycje to między innymi:

 • Endermologia (na ciało) – to zabieg o działaniu ujędrniającym, modelującym, redukującym tkankę tłuszczową
 • Masaż ergolift® – zabieg na twarz ukierunkowany na poprawę jędrności skóry.

Ze względów bezpieczeństwa masaż podciśnieniowy wykonuje się w specjalnym kombinezonie nakładanym na ciało pacjentki. Nie dotyczy to jedynie zabiegu wykonywanego na twarzy.

Endermologia w kosmetyce – kiedy znajduje zastosowanie?

Wyjaśniliśmy już, co to za zabieg oraz na czym polega endermologia. Przejdźmy zatem do kwestii kluczowej, czyli wyjaśnienia, kiedy zabiegi z wykorzystaniem technologii Endermologie® znajdują zastosowanie.Ze względu na potwierdzoną skuteczność, ma to miejsce często, w wielu różnorodnych sytuacjach.

Zasadniczo zabieg wpływa pozytywnie na zdrowie i estetykę skóry na kilka sposobów:

 • mechaniczne oddziaływanie na skórę, a w konsekwencji stymulacja jej metabolizmu,
 • stymulacja tkanki łącznej, a tym samym pobudzanie produkcji kolagenu,
 • wykonywanie drenażu limfatycznego,
 • uwalnianie tkanki tłuszczowej.

Endermologia w kosmetyce jest stosowana w różnych celach. Podstawowe potwierdzone korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegu to:

 • większa jędrność skóry,
 • likwidacja cellulitu,
 • zredukowanie tkanki tłuszczowej,
 • pozbycie się zmarszczek,
 • redukcja blizn.

W zależności od celu zabiegu specjalista dobiera odpowiedni zabieg z zastosowaniem technologii Endermologie®.

Jak zwiększyć efektywność zabiegu?

Pewne działania mogą wzmocnić, a inne osłabić efekt endermologii. W kosmetyce niezwykle ważna jest powtarzalność i regularność zabiegów. Jak często wykonywać zabieg endermologii, aby przyniósł on oczekiwane rezultaty? W dużej mierze jest to zależne od rodzaju i zaawansowania problemu oraz postawionych celów. Zwykle wykonujemy od 9 do 12 zabiegów w odstępach 2—3 dni.

Ponadto do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Pacjentkom zaleca się wykonanie peelingu skóry najwcześniej na dzień przed planowanym zabiegiem. Następnie, już w gabinecie, stosujemy specjalistyczne preparaty zwiększające skuteczność endermologii.

Endermologia – cena zabiegu

W przypadku takich zabiegów jak endermologia cena zabiegu jest uzależniona od wielu czynników. Podstawowe znaczenie mawybór konkretnego typu zabiegu i obszaru ciała, naktórym ma zostać przeprowadzony. Czy ma to być ciało, twarz, szyja, czy może cały dekolt? Kluczową kwestią jest też wymagana liczba powtórzeń. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, w celu poznania kosztów wykonania zabiegu endermologii na twarz i ciało.

Endermologia to zabieg wpływający na poprawę stanu skóry na wielu wymiarach. Jego nieodzowną zaletą jest również wszechstronność zastosowań. W kosmetyce endermologia służy do poprawy jakości skóry na twarzy oraz w różnych obszarach ciała. Sprawdza się u kobiet w każdym wieku. Poprawnie dobrany podtyp zabiegu i profesjonalne wykonanie to gwarancja zadowalających efektów przeprowadzenia zabiegu. Zachęcamy zatem do kontaktu. Specjalista przeprowadzi z Tobą rozmowę i wskaże najlepsze rozwiązania. Jędrna i gładka skóra twarzy i ciała jest w Twoim zasięgu!

Jesteśmy dostępni w Social Media.