Top

Na czym polega modelowanie ust?

modelowanie ust

Jednym z ulubionych zabiegów, które mają na celu bezinwazyjną poprawę urody, jest modelowanie ust. Efekty, które zapewnia, w dyskretny sposób podkreślają urodę i poprawiają wygląd twarzy. W poniższym tekście podpowiemy, co możesz uzyskać dzięki modelowaniu ust, jak przebiega zabieg i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

Modelowanie ust – na czym polega?

Modelowanie ust pozwala nadać im piękny kształt. Niweluje wszelkie asymetrie, które pojawiają się w wyniku fotostarzenia się skóry lub są uwarunkowane genetycznie. Są one usuwane poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Jego zadaniem jest poprawa nawilżenia tkanek wokół ust oraz ich regeneracja. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze, dlatego wykorzystanie preparatów zawierających go w swoim składzie zapewnia naturalne efekty korekty.

Zanim kwas zostanie wstrzyknięty w okolicach ust nakładany jest środek znieczulający, najczęściej pod postacią kremu. Następnie przy pomocy mikrokaniuli kwas jest wstrzykiwany w miejsce, które wymaga korekty. Cały zabieg trwa od 30 do 90 minut, w zależności od kondycji ust i oczekiwanych rezultatów. Po zabiegu może pojawić się delikatna opuchlizna, jednak nie przeszkadza ona w codziennym funkcjonowaniu, jest bezbolesna i znika w ciągu maksymalnie 2 dni.

Rezultaty modelowania ust

Po zabiegu modelowania ust ich kształt jest wyraźnie poprawiony. Modelowanie pozwala na uzupełnienie znikającego z czasem z organizmu kwasu hialuronowego, co doskonale maskuje wiotczenie skóry w tym obszarze. Skórze wokół ust zostaje również przewrócony jej właściwy poziom nawilżenia, a ich ogólna kondycja ulega poprawie. Usta po modelowaniu są nie tylko idealnie równe, ale zyskują również większą objętość. Dzięki temu cała twarz prezentuje się świeżo i jest odmłodzona.

Pełne efekty zabiegu będą widoczne po około 2 tygodniach. W tym czasie warto zrezygnować z wizyt w saunie i na solarium oraz zaleca się przyjmowanie większej ilości płynów. Po prawidłowo wykonanym modelowaniu ust efekty mogą utrzymywać się nawet do 18 miesięcy, zazwyczaj jest to jednak 12 miesięcy. Trwałość rezultatów zależy od rodzaju wykorzystanego kwasu, trybu życia oraz indywidualnych uwarunkowań pacjentów. Pierwsze efekty zauważysz jednak tuż po zakończeniu zabiegu.

Czy modelowanie ust jest bezpieczne?

Kwas hialuronowy wiąże w skórze wodę i naturalnie odpowiada za jej nawilżenie. Z tego powodu wstrzykiwanie go do ust jest całkowicie bezpieczne. Najważniejsze jest to, by zabieg był przeprowadzany za pomocą odpowiednich metod i przez profesjonalistów. W przeciwnym wypadku może pojawić się wyraźna opuchlizna, sinienie ust oraz uszkodzenie naczyń krwionośnych.

Chociaż modelowanie ust jest bezinwazyjne, nie u każdego pacjenta może zostać przeprowadzone. Przed zabiegiem odbywa się wywiad, który ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Należą do nich między innymi ciąża, karmienie piersią, stany zapalne takie jak opryszczka czy trądzik, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, choroby autoimmunologiczne oraz skłonność do powstawania blizn przerostowych.

Już wiesz, na czym polega modelowanie ust!

Zabieg modelowania ust jest szybki i bezbolesny, a jego efekty utrzymują się przez długi czas. Dzięki aplikacji kwasu hialuronowego usta i skóra wokół nich zyskują świeży wygląd i pięknie wyglądają. Jeśli nie zauważasz u siebie żadnych opisanych powyżej przeciwwskazań i marzysz o pięknych, pełnych ustach pozbawionych asymetrii, umów się na konsultację z naszymi specjalistami. Podpowiedzą Ci, jak przygotować się do zabiegu i przeprowadzą go na najwyższym poziomie.

Jesteśmy dostępni w Social Media.