Top

KOSMETYKA TWARZY

KOSMETYKA TWARZY W GLIWICACH

Kosmetologia pielęgnacyjna twarzy

Każda kobieta wie, jak ogromny wpływ na naszą cerę ma upływający czas, czynniki
atmosferyczne oraz tryb życia. Intensywna i wielogodzinna praca, stres, pośpiech, niezdrowe żywienie i związane z nim niedobory witamin i minerałów, brak wystarczającej ilości snu, zbyt częste eksponowanie skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych. To wszystko przyspiesza niepożądany proces starzenia się skóry. Traci ona witalność i potrzebuje specjalistycznej pomocy. Dlatego tak ważna jest kosmetyka twarzy. Gliwice to miasto, w którym znajdziesz profesjonalną poradę i zakres usług pomagających w zachowaniu skóry w dobre kondycji.

W Idealnie postanowiliśmy sprostać potrzebom naszych Klientów i zaoferować profesjonalne terapie zabiegowe, oparte na indywidualnym doborze preparatów kosmetycznych i technik zabiegowych.

Kosmetyka twarzy – jak wygląda wizyta?

Na podstawie przeprowadzonego wywiadu o pielęgnacji skóry w domu, trybie życia,
chorobach lub schorzeniach, zażywanych lekach oraz suplementach, biorąc pod uwagę
Wasze plany, zdolności do regeneracji dobieramy odpowiednią dla Was terapię oraz procedurę.

W gabinecie wykorzystujemy takie urządzenia jak:

  • peeling kawitacyjny
  • mikrodermabrazja diamentowa
  • skinshooter – mezoterapia bezigłowa
  • nanopore – mezoterapia mikroigłowa
  • ergolift – masaż urządzeniem endermologii

Pracujemy na preparatach pielęgnacyjnych oraz peelingach chemicznych takich marek
kosmetycznych jak Klapp Cosmetics oraz Sesderma.

Terapie zabiegowe

Zabiegi oczyszczające – mają na celu złuszczenie naskórka, usunięcie zaskórników, odświeżenie skóry, poprawę bariery hydrolipidowej. W zabiegach oczyszczających wykorzystujemy np. peeling kawitacyjny, mikrodermabrazję, glinki, algi oraz peelingi takie jak kwas azelainowy, migdałowy czy salicylowy.

 

Zabiegi odbudowujące i regenerujące – to zabiegi, w których głównie skupiamy się na nawilżeniu, regeneracji, odbudowie bariery hydrolipidowej, szczególnie przy skórach suchych, uszkodzonych po ekspozycji UV, wrażliwych po leczeniu dermatologicznym. W tej terapii wykorzystujemy preparaty pielęgnacyjne z użyciem olejów, ceramidów, kwasu ferulowego, argininy czy kwasu mlekowego.

Terapie skóry trądzikowej – mają za zadanie działać dwukierunkowo: przeciwzapalnie, łagodząco oraz wyregulować proces keratynizacji i zmniejszyć łojotok. W pierwszym kroku najważniejsza odbudowa bariery hydrolipidowej, w kolejnym działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Najczęstsze preparaty wykorzystywane w tej terapii zawierają kwas azelainowy, salicylowy, migdałowy, retinol, ceramidy, niacynamid, skwalan, glinkę zieloną czy olejek z drzewa herbacianego.

Zabiegi bankietowe – to zabiegi, które w szybkim czasie mają za zadanie poprawić kondycję skóry, jej koloryt, napięcie, nawilżenie, odżywienie, wygładzenie bez okresu rekonwalescencji. Świetnie sprawdzą się tu zabiegi z wykorzystaniem masażu endermologii z użyciem preparatów zawierających witaminy A i C, kwas ferulowy, matrixyl, płaty kolagenowe, kwas hialuronowy czy aminokwasy.

Zabiegi ujędrniające – mają na celu poprawę gęstości skóry, stymulację do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększenie nawilżenia i napięcia, redukcję drobnych zmarszczek, działanie antyoksydacyjne. W terapii świetnie sprawdzają się preparaty na bazie retinolu, kwasu TCA, witaminy C, kwasu pirogronowego oraz aminokwasów w połączeniu z masażami ergolift.

Terapia na przebarwienia – zabiegi ukierunkowane w celu usunięcia przebarwień skórnych oraz mające na celu zapobieganie powstawaniu nowych. W tej terapii wykorzystujemy peelingi z kwasem kojowym, ferulowym, azelainowym, pirogronowym, witaminą C oraz arbutyną.

Jak do nas dojechać?

Gabinet Kosmetologiczny Idealnie zlokalizowany jest w samym centrum Gliwic. W pobliżu naszej siedziby znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe m.in. przy placu Mickiewicza. Łatwo do nas dotrzeć również komunikacją autobusową. Linia A4 zatrzymuje się na przystanku Gliwice Plac Mickiewicza. Można do nas dojechać także liniami autobusowymi zatrzymującymi się na przystanku Gliwice Górnych Wałów. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami

    Jesteśmy dostępni w Social Media.