Top

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Aby cieszyć się piękną, zdrową cerą, warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry głowy. Terapią, która znacznie poprawi kondycję skóry, jest mezoterapia igłowa. Kiedy pojawią się pierwsze efekty zabiegów i jak często się na nie decydować? Wyjaśniamy!

Mezoterapia igłowa – najważniejsze informacje o terapii

Mezoterapia igłowa polega na iniekcji kwasu hialuronowego lub substancji odżywczych. Są to zazwyczaj witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne. Są one wprowadzane w strukturę skóry właściwej przy pomocy niewielkich wkłuć, dzięki czemu efekty widoczne są niezwykle szybko. Do mezoterapii wykorzystuje się preparaty takie jak Neauvia Hydro Delux czy RRS HA w zależności od zgłoszonych przez pacjenta problemów i oczekiwanych rezultatów. Metodę tę można stosować nie tylko na twarzy, ale również na skórze głowy, dekolcie, grzbiecie dłoni czy w miejscach, w których pojawił się cellulit.

Kiedy zauważysz pierwsze efekty mezoterapii igłowej?

Aby uzyskać pełne efekty mezoterapii igłowej, potrzebna jest seria minimum 3-4 zabiegów. W zależności od indywidualnych potrzeb konkretnych pacjentów i stosowanych preparatów, zabiegi przeprowadza się w odstępach od 1 do 4 tygodni. O tym, ile serii zabiegu będzie konieczne, by poprawić kondycję skóry, dowiesz się już na pierwszej wizycie w gabinecie. Widoczne korzyści mogą być więc odczuwalne już po 3 tygodniach od rozpoczęcia terapii. Pierwsze efekty zauważysz jednak już po pierwszej mezoterapii.

Jakich rezultatów możesz się spodziewać po zabiegu? Już po pierwszej iniekcji skóra będzie gładsza, jędrniejsza i lepiej ukrwiona. Terapia sprawi również, że Twoja skóra będzie odpowiednio nawilżona i odżywiona. Nakłucia poprawiają też napięcie skóry i jej elastyczność poprzez stymulację do wytwarzania kolagenu. Wszystko to sprawia, że mezoterapia igłowa gwarantuje doskonałą profilaktykę anti-aging, pomoże w walce z cieniami pod oczami, bliznami, objawami fotostarzenia czy wiotkością skóry.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest bezpiecznym zabiegiem. Warto jednak znać przeciwwskazania do zastosowania terapii. Należą do nich przede wszystkim alergie na składniki stosowanych preparatów. Z zabiegu lepiej zrezygnować także w czasie ciąży i karmienia piersią. Przeciwwskazaniami są również choroby o podłożu autoimmunologicznym, cukrzyca, nowotwory, skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz stany zapalne skóry.

Warto wspomnieć również o tym, że po wykonaniu zabiegu może pojawić się obrzęk. Niektórzy pacjenci zgłaszają również problem z niewielkimi siniakami. Znikają one jednak po maksymalnie 7 dniach.

Jak utrzymać efekty mezoterapii igłowej?

Rezultaty mezoterapii utrzymują się najczęściej od 4 do nawet 12 miesięcy. Aby podtrzymać efekty i jeszcze lepiej zadbać o zdrowie swojej skóry, warto powtarzać zabieg co kilka miesięcy. Dzięki temu terapia będzie bardziej efektowna i zapewni Ci najlepsze korzyści. Na to, jak długo będziesz się cieszyć efektami zabiegów, ma wpływ również Twój styl życia. Stres, niezdrowa dieta, brak ruchu oraz stosowanie używek sprawią, że mezoterapia przypominająca będzie konieczna szybciej.

Zadbaj o zdrowie i piękny wygląd dzięki mezoterapii igłowej!

Jeśli chcesz zadbać jeszcze lepiej o kondycję swojej skóry, odmłodzić ją, ujędrnić i odżywić, mezoterapia igłowa będzie dla Ciebie idealnym wyborem. Pierwsze rezultaty zauważysz już po jednym zabiegu, a kilkutygodniowa seria nakłuć znacznie poprawi Twój wygląd, a tym samym zwiększy Twoją pewność siebie i wpłynie na poprawę samopoczucia. Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy pomogą Ci opracować plan mezoterapii igłowej.

Powiązane posty:

Jesteśmy dostępni w Social Media.