Top

Czym jest endermologia?

endermologia czy jest skuteczna

I dlaczego może pomóc nam przy wielu dolegliwościach?

Endermologia to bardzo popularny zabieg, którego główne działanie oparte jest na masażu i pobudzaniu tkanki łącznej oraz komórek tłuszczowych. Masaż, w formie drenażu (odprowadzanie treści płynnych z masowanych obszarów ciała) wspomaga usuwanie toksyn, nadmiaru wody, poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie, stymuluje uwalnianie złogów tłuszczowych i pobudza tkankę łączną do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

To tyle jeśli chodzi o teorię. Bo największą radość sprawia nam świadomość, w czym konkretnie jest w stanie pomóc pacjentom endermologia. A bolączek, które możemy rozwiązać dzięki drenażom, jest naprawdę wiele!

  • Cellulit – najpopularniejszy problem, który bez trudu jesteśmy w stanie zmniejszyć poprzez systematyczne masaże endermologiczne
  • Wiotka, mało jędrna skóra – poprzez mocny drenaż pobudzamy produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra staje się napięta, ujędrniona, gładsza. Endermologię możemy stosować na przeróżne partie ciała; od twarzy, pośladków czy brzucha, poprzez wiotkie przedramiona i ramiona, mało jędrne łydki.
  • Podwójny podbródek – czasem sama dieta nie wystarczy, by pozbyć się niechcianego drugiego lub trzeciego podbródka. Endermologia wspomaga poprawę owalu twarzy, dzięki czemu rysy stają się łagodne, a buzia mniej nabrzmiała.
  • Worki i zasinienia pod oczami – poprzez masaż i stymulację skóry wokół oczu, nie tylko poprawiamy krążenie krwi, ale likwidujemy opuchliznę i mało eleganckie „poduszeczki”, które zbierają się w okolicach oczu.
  • Chomicze policzki – rozmasowujemy nadmiar wody zalegający w okolicach policzków.
  • Opuchlizna– to świetna metoda na przyjemny masaż, który pozwala pozbyć się obrzęków na całym ciele.
  • Spłycanie zmarszczek, blizn i rozstępów – uelastycznienie skóry, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu, przez co wypełniają się rozstępy czy zmarszczki, a blizny przebudowują.
  • Ból mięśni i stawów – spowodowany siedzącym lub stojącym trybem pracy lub mocnym wysiłkiem fizycznym. Endermologia relaksuje i odpręża.
  • Klasyczny masaż na zmęczone ciało – to świetny sposób na odnalezienie chwili wytchnienia po intensywnym tygodniu.

Endermologia jest zabiegiem skutecznie wspomagającym zdrowy tryb życia. Połączona ze zbalansowaną dietą oraz aktywnością fizyczną przynosi korzyści; jędrne i zdrowe ciało. Nie jest to zabieg „odchudzający”, a wspomagający walkę o sprężystą skórę i wymodelowaną sylwetkę, bez złogów tłuszczowych.

Więcej o innowacyjnym zabiegi Endermologii LPG Alliance dowiecie się w tym wpisie.

Jesteśmy dostępni w Social Media.