Top

Nie daj się pourlopowej chandrze!

Jeszcze kilka dni temu relaksowałaś się na plaży, poznawałaś smaki nowych miejsc i podziwiałaś piękne widoki. A dzisiaj? Pogoda przestała nas rozpieszczać, w pracy mnóstwo zaległych spraw, a o urlopie już prawie nie pamiętasz?


Nie daj się pourlopowej chandrze. A my podpowiemy, jak zrobić to idealnie.


  • Smaki lata: Podczas urlopu bardzo często próbujemy egzotycznych potraw. By umilić sobie powrót do rzeczywistości warto smak wakacji wpleść w swoje menu. Mrożona kawa? Owoce morza z grilla? Sałatka z oliwą z oliwek? Wszystko to znajdziemy bez trudu w marketach, a ulubiona potrawa zabierze nas znów w daleki zakątki.
  • Opalenizna na dłużej: Nie chcemy tracić opalenizny, bo ta przypomina nam o miłych chwilach. Najlepiej dbać o nią peelingując skórę, biorąc kąpiele z olejkami (wówczas nawilżamy ciało już podczas samego prysznica) i delikatnie wcierając balsamy brązujące. Możemy wybrać te, które przedłużają opaleniznę powoli koloryzując skórę. Dobry sposób to szklanka wyciskanego samodzielnie soku z marchewki. To witaminy i karoten nadający skórze kolor.
  • Morska przyjemność: Zadbajmy o skórę twarzy i szyi! Najlepiej linią Sea Delight, która została stworzona dla wrażliwej, delikatnej cery. Składniki linii to sól morska, ekstrakt z muszli ostryg, algi morskie. Ujędrniają, wygładzają i nawilżają nawet bardzo podrażnioną skórę. I zabierają nas w piękną, morską podróż.

  • Chwila relaksu: Wygospodaruj choćby kwadrans w ciągu całego dnia, który przeznaczysz tylko dla siebie. Wstań chwilę wcześniej i napij się ulubionej kawy, przeczytaj rozdział książki. Albo wieczorem zrób krótki spacer lub poświęć czas na ćwiczenia rozciągające. To taki Twój „mały urlop” w ciągu dnia.
  • Planuj coś wielkiego: By oderwać myśli od tego, co było (nawet najprzyjemniejsze!), zaplanuj coś co będzie. Oczekiwanie sprawia, że mamy przypływ energii, chcemy, by czas mijał szybciej. Może być to krótka wycieczka, spotkanie ze znajomymi, koncert.

A jakie są Twoje sposoby na powakacyjną chandrę?


Jesteśmy dostępni w Social Media.