Top

Nowa skóra w jedno popołudnie

Trądzik to problem, który nie dotyczy wyłącznie młodych ludzi w okresie dojrzewania. Coraz częściej zmagają się z nim osoby dorosłe, które przekwitanie mają dawno za sobą. Przyczyn jest sporo; jak choćby zła dieta, problemy hormonalne czy stresująca praca. Zmiany skórne występują wówczas głównie w okolicach szyi, brody, żuchwy.

Są to mocno bolące grudki i krostki, których długotrwałe gojenie może pozostawić blizny. Dlatego, tak ważne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji leczniczej w gabinecie (kosmetyka twarzy) oraz odpowiedniej jej kontynuacji w domu.


Specjalnie dobrane peelingi Sesdermy, będą doskonałym sposobem na walkę z niedoskonałościami i pozwolą uniknąć silnej kuracji antybiotykami.


 

Do walki z trądzikiem zaproponowaliśmy pacjentce kurację na bazie mieszanki kwasu zawierającej rezrocynol, kwas mlekowy, salicylowy (tzw. płyn Jessnera), oraz cytrynowy, czyli peeling Sesdermy – Step 0 Nomelan Cafeico. Efekty po tygodniowej kuracji są zachwycające, a męczące zmiany trądzikowe niemal niewidoczne.

Jak przebiega zabieg na bazie kwasu dla cery wrażliwej?

  • W pierwszym kroku przeprowadzamy demakijaż twarzy.
  • Następnie skupiamy się na odtłuszczaniu, a także zabezpieczeniu wazeliną wrażliwych miejsc (okolice nosa, usta, delikatna skóra pod oczami i same oczy).
  • Aplikacja jednej lub dwóch warstw step 0 Nomelan Cafeico Sesdermy. Ilość warstw jest zależna od wrażliwości skóry pacjenta oraz reakcji skóry po aplikacji mieszanki kwasu.
  • Ostatnim krokiem jest aplikacja retinolu, w stężeniu w zależności od potrzeb skóry pacjentki.

Zaaplikowane preparaty pozostawiamy na osiem kolejnych godzin, a następnie pacjent zmywa je w domu wodą. Po zmyciu preparatu, zalecamy stosowanie maści Silkses z Sesdermy, która bardzo mocno natłuszcza i przynosi ulgę mocno napiętej skórze. Jej składniki to m.in. silikon, witaminy A, C, E i aloes, więc jest doskonałym antidotum na blizny, oparzenia, uszkodzenia skóry.

Przez dwa kolejne dni pacjent odczuwa dość duże napięcie, a następnie dochodzi do samoistnego złuszczania się naskórka. Zabronione jest samodzielne zdzieranie skóry oraz aplikowanie kosmetyków z aktywnymi kwasami! Może to doprowadzić do zmian na skórze, a nawet blizn. W trakcie trwania kuracji ograniczamy pielęgnację do minimum; twarz przemywamy wodą, używamy kremu regenerującego i wysokich filtrów, a także wody termalnej.

Równie ważne jest unikanie słońca, dlatego najlepszym momentem na przeprowadzenie kuracji kwasami jest jesień oraz zima. Po maksymalnie tygodniu skóra będzie całkowicie złuszczona, a zmiany trądzikowe mniej widoczne.

Pełna kuracja na trądzik powinna zawierać dwa zabiegi peelingami, a także rytuał kojący, regenerujący i normalizujący skórę. Odstęp pomiędzy zabiegami, to około cztery do sześciu tygodni. Pierwszy krok, który zastosowaliśmy w przypadku pacjentki był przygotowującym do mocniejszych kwasów.


Jednak, jak widać na zdjęciach – już on zdecydowanie poprawił stan skóry.

 

Jesteśmy dostępni w Social Media.