Top

Jak dbać o skórę po wakacjach?

Mocne promienie słoneczne, morska słona woda i wiatr. Wszystko to sprawia, że urlop to magiczny czas. Ale nasza cera nie przepada za nadmierną ekspozycją słoneczną i często tuż po wyjeździe zaczyna płatać nam figle.

Jak zatem dbać o cerę po wakacjach, by była nawilżona, jędrna i bez przebarwień? Oto kilka skutecznych metod.

Moc nawilżania

Nasza skóra po wakacjach, choć pięknie opalona to zazwyczaj jest odwodniona i jednocześnie skłonna do przetłuszczania się. Niestety, nadmiar słońca i słony, morski wiatr niekorzystanie wpływają na stan naszej cery, mocno ją przesuszając. Skóra jednak broni się i zaczyna wydzielać więcej sebum, by zatrzymać wodę. Znacie ten mechanizm – po powrocie z wakacji cieszymy się cudowną cerą, by kilkanaście dni później walczyć z plagą zaskórników i stanami zapalnymi? Co zrobić, by przywrócić skórze równowagę i jak dbać o skórę po wakacjach?

Przede wszystkim postawmy na złuszczanie. Możemy robić to na kilka sposób, delikatnymi kwasami czy choćby klasycznym peelingiem ziarnistym lub enzymatycznym. Wybierajmy jednak łagodne preparaty. Przydadzą się również silikonowe szczotki do mycia twarzy; delikatnie pozbywają się nie tylko zanieczyszczeń, ale i martwego naskórka. Peelingi stosujemy nie częściej niż dwa razy w tygodniu jeśli nasza skóra jest wrażliwa, delikatna.

Po złuszczaniu niezbędne będzie nawilżanie oraz odżywianie. Na co dzień zdecydowanie postawmy na wieloetapową pielęgnację, w której pierwsze skrzypce powinny grać nawilżające serum, a także maseczki. Aplikacja maski w płacie lub kremie, przynajmniej trzy raz w tygodniu, przyspieszy poprawę wyglądu cery po wakacjach.

Wybierajmy preparaty bogate w kwas hialuronowy, oleje oraz witaminy tj. A, E, C. Zarówno w maskach, jak i kremach oraz serum.

Idealnym gabinetowym zabiegiem dla odwodnionej, przetłuszczającej się skóry będzie rytuał Mokosh z glinką lub kwas Argipeel+Mandelac T Sesderma. Prócz oczyszczenia, obydwa zabiegi mocno nawilżają skórę, przez co ta nabiera blasku, staje się gładsza i nie przetłuszcza się.

Sposoby na przebarwienia

Zasada jest bardzo prosta – zawsze pamiętajmy o wysokim filtrze. Jednak, kiedy słońce jest wyjątkowo mocne, a nasza skóra ma tendencję przebarwień, bywa trudno o perfekcyjną ochronę. Tuż po wakacjach doraźnie najlepiej poszukiwać kremów i serum zawierających wysokie stężenie witaminy C oraz kwasów bezpiecznych do stosowania w domu. Substancje te rozjaśniają nieestetyczne plamy, a ona sama staje się gładsza.

Jednak najlepszą metodą jest inwestycja w silniejsze zabiegi z retinolem np. Retises ct czy Nomelan Cafeico. Wstrzymajmy się jednak odrobinę, bo najlepiej terapię przeprowadzać jesienią.


Rada: Nie zapominajcie o dużej ilości wody! Picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie pomaga na suchą, zmęczoną skórę.


Jesteśmy dostępni w Social Media.