Top

Zrób to idealnie: pielęgnacja cery młodzieńczej

Okres pokwitania, to czas, kiedy nasze ciało zmienia się, a burza hormonów, jaką przechodzimy bardzo często widoczna jest na naszych twarzach. Młodzi ludzie od zawsze walczą ze zmianami trądzikowymi, które bardzo często są powodem ich dużych kompleksów.

Możemy temu zaradzić!

Dieta dla zdrowej skóry


Bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat wprowadzać pociechom nawyki dobrego żywienia. Walczymy nimi nie tylko o zdrową sylwetkę, ale i zmniejszamy ilość trądziku i zaskórników, jakie mogłyby pojawić się na twarzy nastolatków.

Dieta obfitująca w świeże warzywa i owoce, z wodą niegazowaną, z niewielką ilością nabiału pochodzenia mlecznego, wzbogacona o chude mięso i ryby, poprawi kondycję skóry. Niestety, uwielbiane przez młodych śmieciowe jedzenie, słone i słodkie przekąski, kolorowe napoje gazowane, bardzo często wzmagają problemy skórne.

Niech pierwszym krokiem do poprawy stanu skóry będzie wprowadzenie dużej ilości wody niegazowanej. Bardzo szybko nastolatek zobaczy, że jego buzia jest nawilżona, a zmiany na twarzy mniej zaognione.


Podstawowa pielęgnacja


Bardzo ważna w procesie walki o skórę bez krostek czy zaskórników jest zrównoważona pielęgnacja. Konieczne jest odpowiednie oczyszczanie twarzy: lekkie mleczko, płyn do mycia twarzy i tonik są tutaj podstawą.  Produkty nie powinny zawierać w sobie alkoholu, gdyż ten wysusza skórę i powoduje wydzielanie jeszcze większej ilości sebum. Kremy to twarzy powinny być matujące, ale i nawilżające jednocześnie, tak by nie przesuszały zbytnio cery. Sprawdzają się świetnie lekkie, żelowe formuły na bazie aloesu, ogórka, kwasu glikolowego, zielonej herbaty.

Raz w tygodniu  należy wykonać peeling twarzy, by pomóc złuszczać się skórze. I warto pamiętać o maskach na twarzy – zarówno tych oczyszczających i matujących, ale również nawadniających skórę.


Wizyta u dermatologa i endokrynologa


Jeśli zmiany skórne u nastolatka są bardzo poważne, wówczas konieczna jest wizyta u specjalisty. To on sprawdzi poziom hormonów, pobierze wysięg z krost i ewentualnie przepisze terapię antybiotykową.

Warto wybrać się do specjalisty, jeśli nastolatek stosuje odpowiednią pielęgnację, zdrowo się odżywia, a jednak trądzik jest bardzo mocny i dokuczliwy.


Idealna kuracja


By skóra odzyskała blask i zmiany trądzikowe ustąpiły, możemy po uprzednie wizycie u kosmetologa, zaproponować nastolatkowi terapię dla skóry trądzikowej, tłustej, ze skłonnościami do nadmiernego wydzielania sebum.

Świetnym rozwiązaniem jest zabieg na bazie płynu Jassnera. Mieszanka kwasu salicylowego, mlekowego oraz rezorcyny świetnie działa na skórę tłustą, ze zmianami trądzikowymi. Peeling chemiczny złuszcza naskórek, zmniejsza ilość zaskórników, niweluje pojawianie się zapalnych grudek, krostek i zmian skórnych. Działa zbawienie na skórę łojotokową; zmniejsza widoczność porów, poprzez ich obkurczanie, a dodatkowo wyrównuje koloryt cery.

Terapia płynem Jassnera powinna być stosowana nie częściej niż raz w miesiącu.


Zadzwoń do nas i dowiedz się, jak możemy pomóc nastolatkom w walce o zdrową skórę – Gliwice – 533 999 389


 

Jesteśmy dostępni w Social Media.